Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów

Gmina położona jest w północno-zachodniej części województwa i znajduje się w powiecie kamieńskim, liczy ok. 11 tysięcy mieszkańców. Należy do jednej z większych gmin województwa zachodniopomorskiego, zajmując 2/3 powierzchni największej w Polsce wyspy Wolin. Obejmuje obszar 327 km2 na wyspie Wolin oraz części leżącej na stałym lądzie  - na wschód od cieśniny Dziwny. Od północy granicę gminy wyznacza Morze Bałtyckie, od południa – Zalew Szczeciński. W centralnej części wyspy, a jeszcze w granicach gminy, znajduje się Woliński Park Narodowy z rzadkimi stanowiskami fauny i flory. Rejon ten charakteryzuje się łagodnym klimatem, dużą ilością wód śródlądowych, znacznym zalesieniem i zróżnicowaną rzeźbą terenu. Dostępność do morza, zalewów Kamieńskiego i Szczecińskiego oraz jezior, stwarzają dogodne warunki do uprawiania sportów wodnych.

Wolin jest malowniczo położonym miastem, liczącym około 5 tysięcy mieszkańców. Zachowano tu bogactwo dziedzictwa kulturowego w postaci zabytków i licznych znalezisk archeologicznych, eksponowanych w Muzeum Regionalnym im. Andrzeja Kaubego. Dogodne warunki pobytu znajdą tu również żeglarze, dla których wybudowano  200 m nabrzeża wzdłuż cieśniny Dziwny, basen jachtowy (w ramach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego), budynek mariny z miejscami noclegowymi o wysokim standardzie z salą konferencyjną oraz pełnym zapleczem żeglarskim (obiekt zarządzany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wolinie).

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia